Poradenství

Plánujete import z jihovýchodní Asie - např. z Číny nemáte zkušenosti nebo si nejste jisti celým průběhem? Neváhejte se na náš obrátit.

Při dovozu ze zemí třetího světa je velmi důležitá prevence. Jakékoli spory s dodavatelem, přepravcem, či celní správou jsou pak téměř nenapravitelné a často se jedná o riziko až 100% ztráty (viz. možnosti reklamace).

Denně se na nás obrací řada podnikatelů, kteří se rozhodli riskovat a přišli o své investice. Krátká konzultace a projednání jednotlivých částí dovozu je jen nemalou investicí oproti potencionálnímu riziku.

Mějte prosím vždy na paměti, že nízké udávané ceny např na Alibaba.com nemusí být reálné, ale pouze "lákavé". Účelem je nalákat potencionální odběratele a nalákat je v lepším případě do jednání o naprosto jiné ceně. V horším případě může jít i o podvod. Zároveň nedoporučujeme využít námořní služby přímo sjednané dodavatelem (zcela jistě ne u menších čínských společností). Doporučujeme jen zkušené přepravce se zkušenostmi s přepravou do země určení a patřičnou historií.

Další služby